Profesjonalny sprzęt wędkarski

Udane połowy nie zawsze są proste. Potrzebujesz odpowiednich warunków oraz cierpliwości, umiejętności i wiedzy, trzeba także posiadać odpowiedni sprzęt w zależności od tego co chcemy złowić.

Jednym z najważniejszych elementów na liście wyposażenia każdego wędkarza jest ich wędka. Jednak nie każda wędka jest zbudowana tak samo, a niektóre wędki mogą być lepsze dla w zależności od zastosowania. Warto przyjrzeć się różnym elementom naszej wędki, począwszy od spodu uchwyt jest oczywiście miejscem, w którym będziesz trzymać kij. Uchwyty są zwykle wykonane z korka lub pianki, aby zapewnić wygodny i trwały chwyt i mogą różnić się długością. Niektórzy wędkarze wolą korek niż piankę. Oba te materiały są bardzo lekkie i łatwe do uchwycenia. Dłuższe uchwyty pomagają w przypadku ciężkich przynęt i dalekich rzutów, ponieważ pozwalają wędkarzowi na użycie dwóch rąk, aby wytworzyć duże obciążenie i siłę skierowaną do przodu podczas rzucania.

W przypadku krótkich rzutów z lżejszymi przynętami krótkie uchwyty pozwalają na rzucanie jedną ręką lub rzut na cele.

Zwykle dłuższe uchwyty są lepsze do dłuższego rzucania, ponieważ można zaangażować obie ręce, aby zwiększyć siłę. Krótsze uchwyty mogą pomóc wędkarzom, którzy chcą wykonywać krótsze rzuty, rzucić jedną ręką, lub lepiej opanować technikę rzutu. Wędkarze mogą również poszukiwać dobrej przyczepności, aby mokry kij nie wyślizgiwał się z ręki. Bardzo istotny będzie także właściwy uchwyt kołowrotka. Jest to obszar, w którym można przymocować kołowrotek, wsuwając stopkę w kołnierze, dociskając je, aby wyeliminować luz lub wahania.

Dzisiejsze wędki wykonane są z dwóch materiałów grafitu i włókna szklanego. Podczas używania przynęt, które wymagają pręta o średnim lub lżejszym działaniu, włókno szklane zapewnia niezbędne paraboliczne zgięcie.

Grafit jest jednak mocniejszy, bardziej wrażliwy i droższy niż włókno szklane. Pręt grafitowy, ze względu na swoją mniejszą wagę i większą czułość, jest lepszym wyborem w większości przypadków. Jednym z najlepszych wyborów może być obecnie bat Mikado, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością.