Schody zabiegowe w pigułce

Schody to bardzo ważny element domu – mają być solidnie wykonane, bezpieczne i przede wszystkim służyć domownikom przez lata. Jednym z rodzajów schodów, które pojawiają się coraz częściej w ofercie producentów są schody zabiegowe.

Każdy nie raz je widział, nie każdy kojarzy je z nazwy. Czym są i jak się je montuje? Są to schody charakteryzujące się różnym rozmiarem stopni, najczęściej zmieniają one kształt przy zgięciach, co w pełni umożliwia dopasowanie ich do danego pomieszczenia. Tego typu schody sprawdzą się zarówno w dużym domu, jak i niewielkim mieszkaniu – nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Schody zabiegowe wyjątkowo dobrze prezentują się z ciekawą balustradą. Możliwości mamy naprawdę wiele – może być to balustrada wykonana z drewna, ze szkła lub z metalu. Połączenie dwóch lub trzech materiałów w jednym projekcie pozwala na pełną jego indywidualizację. Schody zabiegowe są jedną z najczęściej stosowanych konstrukcji w przypadku produkcji schodów drewnianych. Swoją prostą formą i niecodziennym designem zyskały ogromną sympatię klientów, którzy często sięgają po nie urządzając lub remontując swoje wnętrze.

W jakich wnętrzach sprawdzą się schody zabiegowe?

W zasadzie w każdych. W zależności od zastosowanych materiałów, dodatków czy odcieni drewna możemy dopasować je do różnych stylów wnętrzarskich. Ciemne schody z metalową balustradą będą idealnie współgrać ze stylem industrialnym. Jasne drewno w oprawie szklanej balustrady komponuje się ze stylem nowoczesnym. Natomiast proste drewniane schody z balustradą w tym samym odcieniu drewna sprawdzą się we wnętrzach prostych, bardziej klasycznych. Jak więc widać, absolutnie każdy znajdzie w tak bogatej ofercie schody marzeń.

Drewniane schody zabiegowe występują w ofercie zdecydowanej większości firm zajmujących się produkcją i dystrybucją schodów drewnianych na naszym rodzimym rynku. Mnogość ofert, zarówno tych w sklepach stacjonarnych, jak i tych dostępnych w sieci powoduje, że wybranie jednego faworyta jest naprawdę trudne. Trzeba przyznać, że wszystkie są wyjątkowo piękne.