Wskazówki dotyczące finansów

Ciężko pracujesz, aby zarobić pieniądze. Ważne jest, aby trochę czasu i dowiedzieć się o finansach osobistych. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, gdzie są wszystkie twoje pieniądze lub ile jesteś wart? Jeśli tak, możesz dowiedzieć się o swoich osobistych finansach.

Jeśli nie masz innego wyboru, nie akceptuj okresów karencji od firmy wydającej kartę kredytową. Wydaje się to świetnym pomysłem, ale problem polega na tym, że nie płacisz karty. Płacenie rachunków na czas stało się nawykiem i nie jest to nawyk, któremu chcesz uciec.

Kupując samochód, wybierz używany samochód. Pierwsze 10 000 mil w samochodzie są najdroższe. Pozwól, żeby ktoś inny prowadził samochód, a potem możesz wziąć samochód. Wartość samochodu nie chce spaść dużo, ale cena chce przy zakupie używane.

Zobacz serwis http://pfinanse.eu

Jeśli mądrze zarejestrujesz swoje wydatki. Weź mały dziennik, który pozwoli Ci rejestrować wszelkie wydatki związane z biznesem, gdy jesteś z dala. Zamocuj małą kopertę na przedniej okładce książki, która pomieści wszystkie otrzymane pokwitowania.

Trzymaj się swoich celów. Kiedy zobaczysz, że pieniądze zaczynają się lać, lub pieniądze odlatują, może być trudno utrzymać kurs i trzymać się tego, co pierwotnie zaplanowałeś. Zanim wprowadzisz zmiany, pamiętaj o tym, czego naprawdę chcesz i na co naprawdę możesz sobie pozwolić; a zaoszczędzisz sobie pieniędzy.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, jest inwestycja w płytę CD lub certyfikat depozytowy. Ta inwestycja da Ci szansę na zwiększenie dochodów.

Jeśli planujesz adoptować dziecko, zrób to w tym roku. Rząd stworzył ulgę podatkową dla osób, które zdecydują się na adopcję. Dotyczy to nie tylko specjalnych przypadków, ale wszystkich adopcji. Ta ulga podatkowa nie podlega zwrotowi, jeśli nie jesteś winien żadnych podatków.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które może zrobić dzisiaj konsument, jest mądry finansowo w odniesieniu do kart kredytowych. W przeszłości konsumenci mogli spisać odsetki na swoich kartach kredytowych na zeznaniu podatkowym. Od kilku lat tak już nie jest. Z tego powodu najważniejszy konsument może mieć jak najwięcej salda na karcie kredytowej.

Jeśli to w ogóle możliwe, spłać saldo karty kredytowej w całości. Umieszczaj tylko tyle, ile możesz na karcie kredytowej każdego miesiąca. Chce pokazać, że jesteś odpowiedzialnym kredytobiorcą i zwiększy Twoją zdolność kredytową, a także ułatwi wykupienie linii kredytowych w przyszłości.

Wydawaj mniej niż robisz. Może się to wydawać zbyt uproszczone, ale smutną prawdą jest, że wiele rodzin boryka się ze swoimi środkami. Zwykle łatwiej jest ograniczyć wydatki, niż uzyskać podwyżkę lub nową płatną pracę. Spróbuj trochę się golić w różnych obszarach, więc Ty i Twoja rodzina nie poczujecie bólu z nowym planem wydatków.

W przypadku nieoczekiwanej utraty pracy lub innego zagrożenia. Mimo że oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest obecnie bardzo niskie, powinieneś zachować konto depozytu awaryjnego na ubezpieczonym koncie depozytowym federalnym, zarówno pod względem ochrony, jak i spokoju.

Noś co najmniej dziesięć dolarów w gotówce lub karcie debetowej. Ustawa o Reformie i ochronie konsumentów Dodda-Franka na Wall Street przewiduje minimalną kwotę na transakcje kartami kredytowymi. Minimalna kwota nie może być większa niż dziesięć dolarów i nie dotyczy kart debetowych. Wcześniej niektórzy sprzedawcy wymuszali minimum z naruszeniem umów kart kredytowych.

Jeśli masz na tyle szczęścia, że ​​masz opcję rozważenia zwiększenia składek lub rozpoczęcia od IRA lub 401k. Wielu pracodawców chce dopasować je do trzech lub czterech procent, więc to jest jak darmowe pieniądze.

Maksymalizuj wartość inwestycji w fundusz inwestycyjny dzięki uśrednieniu w wartości dolara. Wszyscy znają porady, jak „kupować nisko i sprzedawać wysoko”, ale nawet eksperci zwykle nie mogą sprzedawać szczyty i spody. Jednak inwestując określoną kwotę w regularny harmonogram, automatycznie kupisz więcej akcji, gdy cena będzie wysoka. Może to obniżyć ogólny średni koszt, szczególnie w przypadku niestabilnych warunków rynkowych.

Jest dużo do nauczenia się o pieniądzach. Szczególnie ważne jest, aby wiedzieć o pieniądzach, gdy jest on twój i ciężko na to pracujesz. Poświęcenie czasu, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swoich finansach, opłaci się.