Wycieczki na Ukrainę z PKP Intercity

W ostatnim czasie PKP InterCity stale utrzymuje bezpośrednie połączenia z Polski do Lwowa oraz Kijowa. Dzięki tym pociągom polscy obywatele mają szanse urządzić sobie ciekawe, kolejowe wycieczki na Ukrainę. Podróżom sprzyja sytuacja międzynarodowa – Polacy mogą wjechać na terytorium Ukrainy jedynie z ważnym paszportem, bez konieczności wyrabiania sobie wiz, jak to jest w przypadku wojaży do Białorusi, Rosji czy też Stanów Zjednoczonych. Trzeba również przyznać, że wschodnie podróże nie są wcale takie drogie – ukraińska waluta – hrywna stoi nisko i za złotówkę jesteśmy w stanie w Lwowie czy Kijowie kupić sporo.

lwow noca

Lwów cieszy oczy turystów piękną architekturą oraz niepowtarzalnym klimatem, który można poczuć spacerując niesamowitymi uliczkami Starego Miasta. Najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście jest Opera Lwowska, która zachwyca unikalną eklektyczną, bogato zdobioną fasadą. Dla podróżujących do tego miasta Polaków istotna może być także wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim, na którym pochowano wiele zasłużonych Polaków m.in. Marię Konopnicką oraz tzw. „Orlęta Lwowskie”, czyli naszych młodych rodaków walczących po I wojnie światowej o przynależność Lwowa do Polski.

Do Lwowa dojechać można bezpośrednio z kilku polskich miast, z Warszawy oraz Wrocławia cena bazowa za bilety dla osoby dorosłej wynosi 55 euro. Warto jednak podkreślić, że jest to maksymalna cena, która podawana jest przez InterCity, tylko jeśli nie ma już biletów w tańszych ofertach. Niestety, nie ma możliwości zakupu biletów na pociągi międzynarodowe w Internecie, dlatego o szczegółową cenę biletu można zapytać się tylko w tradycyjnych kasach. Pociągi te zatrzymują się w wielu różnych przystankach, dlatego realna ilość miejsc, z których można pojechać na Ukrainę jest większa. Z Krakowa cena bazowa biletów do Lwowa wynosi 40 euro, natomiast z Przemyśla 17, chociaż stamtąd dojechać, według zapewnień InterCity, już za 5 euro. Warto również podkreślić, że pociągi międzynarodowe jeżdżą nocą oraz wyposażone są w wagony sypialne, co zapewnia turyście możliwość zwiedzania od samego rana.

Zawsze możesz wyruszyć na wycieczkę z biurem podróży, np. http://www.kresy.com/ lub dowolnym innym, które jest w twoim rejonie.